پس از گشوده شدن در و به ‏پا داشتن راهنما، آن‏که از ورود به بهشت غفلت کند، بهانه ‏اى ندارد

صحیفه سجادیه - دعای شماره ۴۵ - فراز ۱۱

يَوْمَ لَا يُخْزِي اللَّهُ النَّبِيَّ وَ الَّذِينَ آمَنُوا مَعَهُ، نُورُهُمْ يَسْعَى بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَ بِأَيْمَانِهِمْ، يَقُولُونَ رَبَّنَا أَتْمِمْ لَنَا نُورَنَا، وَ اغْفِرْ لَنَا، إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدِيرٌ. فَمَا عُذْرُ مَنْ أَغْفَلَ دُخُولَ ذَلِكَ الْمَنْزِلِ بَعْدَ فَتْحِ الْبَابِ وَ إِقَامَةِ الدَّلِيلِ.

(و آن) روزى (هنگامى است) که خدا پیغمبر و آنان را که به او ایمان آورده‏ اند خوار نمى‏ گرداند (شفاعت آن حضرت را درباره ‏ى امت و درخواست مومنین را درباره‏ ى یارانشان مى‏پذیرد) نور ایشان پیش روى آنها و از سمت راستشان مى‏ رود (بر اثر طاعت و بندگیشان در دنیا در جلو و سمت راست روشنائى براى آنان مى‏ تابد که در آن روشنائى به سوى بهشت مى‏ روند، یا «چنانکه از حضرت صادق- علیه ‏السلام- روایت شده:» پیشوایان مومنین روز قیامت در جلو و سمت راست آنها مى‏روند تا ایشان را به بهشت درآورند) مى‏گویند: پروردگار ما نور ما را کامل گردان (این درخواست نسبت به تفاوت نورهاى آنها است بر حسب اعمالشان در دنیا) و ما را بیامرز (از آنچه باعث کامل نشدن نور ما است درگذر) زیرا تو بر هر چیز توانائى. پس بعد از گشودن در و بپا داشتن راهنما عذر و بهانه‏ ى کسى که از آمدن به آن منزل و جایگاه (بهشت جاوید، با جور بودن وسائل) غافل و بی خبر باشد چیست؟!

درباره بنیاد صحیفه سجادیه

بنیاد صحیفه سجادیه در استان اصفهان در جهت توسعه فرهنگ قرآن و عترت براساس حدیث ثقلین در سال 1395 تاسیس گردید.

 امید است این کتاب ازرشمند صحیفه سجادیه که تنها کتابی است که از سوی اهل بیت (ع) به نگارش درآمده و به عنوان زبور آل محمد و خواهر قرآن معروف است، بعد از قرآن و نهج البلاغه به آن توجه ویژه شود و در جامعه اسلامیمان مورد توجه و بهر برداری قرار گیرد.

کانال تلگرام بنیاد BonyadSahifeh @ 

logo