کلیپ های صوتی،تصویری

مطالب برگزیده

  • تــازه ها
  • متن دعا

استقامت ‌در‌ باورها ‌و‌ تصميم ‌ها‌

‌در‌ جمله ‌ى‌ بعد ، امام عليه السلام ‌از‌ خداوند سبحان ‌مى‌ خواهد ‌كه‌ ‌او‌ ‌را‌ ‌از‌ صالحان ‌و‌ وارستگانى قرار دهد ‌كه‌ ‌بن‌ مايه ‌ى‌ ايمانى ‌و‌ عقلانى

بیشتر...

غيبت ، آثار ‌و‌ راه توبه

غيبت مؤمن – ‌كه‌ ‌در‌ ادامه مورد اشاره ‌ى‌ امام قرار گرفته است – ‌از‌ آسان ترين كارها ‌و‌ ‌در‌ عين حال ‌از‌ بزرگ ترين گناهان است ‌كه‌ هرگز نبايد انسان ‌آن‌

بیشتر...

هنگام زاري به‌ درگاه خداوند عزوجل

دعاي ‌آن حضرت است به‌ هنگام زاري به‌ درگاه خداوند عزوجل.


̶    اى خداوند، من‌ از‌ روى اخلاص، تنها ‌و‌ تنها تو‌ را‌ برگزيده ام 

̶    و با‌ همه ‌ى‌ وجودم به‌ تو‌

بیشتر...

در طلب باران در‌ خشكسالى

نیایش به هنگام پگاه و شام، بخش بیست و پنجم

اللغه: خيره ‌به‌ كسر خاء ‌و‌ ‌به‌ فتح راء، ‌يا‌ ‌به‌ فتح خوانده شده ‌و‌ ‌به‌ سكون ياء

بیشتر...

آمار بازدید

بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
11832
6273
52661967
اوقات شرعی

در اصرار به (درخواست از) خداى تعالى

•    اى خدايى كه در آسمان و زمين چيزى بر تو پنهان نباشد. چگونه بر تو پوشيده باشد اى خدايم آنچه خود آفريده‏اى، و چگونه شمارش نتوانى آنچه كه خود پديد آورده‏اى، و چه سان از تو پنهان باشد آنچه خود سامانش داده‏اى؟ يا چگونه ياراى فرار از درگهت داشته باشد آن كه تنها به روزى‏ات حيات يافته، و چگونه از بند عذابت نجات يابد آن كه راهى جز در قلمرو فرمانروايى‏ات ندارد؟

•    منزهى و پاك اى خدا، هراسناك‏ترين مردمان از تو آنانند كه بيشتر دانند. و افتاده‏ترين ايشان آنانند كه بيشتر فرمان برند و فرومايه‏ترين آنان آن كسانند كه روزى تو خورند و ديگرى پرستند.

•    پاكى اى خدا، كه به تو شرك ورزد و پيامبرت را به دروغ نسبت دهد از سلطنت چيزى نكاهد، و آن كه تقدير تو را نپسندد ياراى تغيير آن هرگز ندارد و آن كه قدرتت را انكار كند از قهر و غضبت خود را در امان ندارد. هر كه ديگرى پرستد از دست تو به در نرود. و آن كه مرگ را نخواهد در دنيا جاويد نيايد.

•    منزهى و پاك اى خدا، چه سترگ است مقامت و چه چيره است پادشاهى‏ات، و چه استوار است قدرتت، و چه رساست فرمانت.

•    منزهى و پاك اى خدا، حكم مرگ را بر همگان جارى ساخته‏اى، چه يكتاپرست باشد و چه كافر بود. همه شرنگ مرگ چشند، و به سوى تو آيند. تو بى‏شمار خير دهى و بسى والايى، خدايى جز تو نباشد، يكتا و بى همتايى.

•    خدايا، به تو ايمان دارم و پيامبرانت را راستين مى‏دانم، كتابت را قبول دارم، و از هر چه ديگران مى‏پرستند روى گردانم و از هر معبودى جز تو بيزارم.

•    خدايا، صبح و شام مى‏گذرانم و عمل خويش را ناچيز مى‏شمارم، و اعتراف به گناه و خطايم دارم به دست خود به خويش ستم روا داشتم و خود را خوار كردم و با كردارم تباه ساختم، هواى نفسم مرا به ورطه هلاكت انداخت و شهوت پرستى‏ام محرومم ساخت.

•    آقاى من، از تو مى‏خواهم به سان كسى كه به سبب آرزوهاى دور و درازش دلباخته بيهوده كارى است، و بدنش به خاطر تن پرورى‏اش غافل و در بى خبرى است، و قلبش به واسطه فراوانى نعمت‏هايت مست خواب است و انديشه‏اش براى سفر آينده كوتاه است.

•    از تو مى‏خواهم همانند كسى كه آرزوها بر او چيره شده، و هوس ديوانه‏اش كرده، و دنيا در دل او جاى گرفته و مرگ بر او سايه افكنده از تو مى‏خواهم مانند كسى كه گناهانش را بسيار مى‏پندارد و به خطاهايش اقرار دارد از تو مى‏خواهم مانند كسى كه خدايى جز تو ندارد و سرپرستى جز تواش نباشد، رهاننده‏اى از تو در خاطر براى خود نمى‏انگارد و پناهى از تو جز خودت ندارد.

•    خداى من، به حقت كه به جاى آوردن آن را بر همه واجب كرده‏اى، و به نام مهينت كه به پيامبرت فرمان داده‏اى تا تو را بدان تسبيح گويد و به بزرگى ذات گرامى‏ات كه نه فرسوده مى‏شود و نه تغيير مى‏يابد نه دگرگون گردد و نه فنا پذيرد از تو مى‏خواهم كه بر محمد و خاندانش درود فرستى و مرا با پرستشت از هر چيزى بى نياز سازى و جانم را با ترس از درگهت از غم دنيا آرامش بخشى و با رحمتت مرا به وادى كرامت و نعمت‏هاى بى‏شمارت بازگردانى.

•    خدايا، من تنها به سوى تو مى‏آيم و از تو بيمناكم از تو فريادرسى مى‏طلبم و به تو اميد بسته‏ام و تنها تو را مى‏خوانم و به آستانت پناه آرم و به تو تكيه مى‏كنم و از تو يارى مى‏جويم و به تو ايمان دارم و بر تو توكل مى‏كنم و تنها به جود و كرمت دلگرمم.

------------------

منبع

یکشنبه, آبان 14 1396 0 نظر
ابتدا حمد و ثناى خداوند عزوجل را نمود

و از دعاهاى آن حضرت است. ابتدا حمد و ثناى خداوند عزوجل را نمود سپس فرمود:


•    ستايش خداى

معرفی آثار صحیفه سجادیه

Have no items! Please recheck module config!