• تــازه ها
  • متن دعا
  • فراز صحیفه
اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
2360
3753
62273578

آيت الله حسن زاده آملي و صحیفه سجادیه

مي نويسد : اميد انكه در حوزه علميه صحف ادعيه  و اذكاري   كه از ائمه اطهار  صادر شده است  و بيانگر  مقامات  و مدارج  و معارج انسانند  از متون كتب درسي قرار گيرند و در محضر كساني كه زبان فهم اهل دعا و سير سلوك  اند  و راه يافته  و راهنمايند درس  خوانده شود . در نظر اين كمترين اول مفتاح الفلاح  شيخ بهايي  و پس از ان  عده الداعي  ابن فهد حلي و بعد  از ان  قوت القلوب  ابوطالب  مكي  و سپس اقبال سيدبن طاووس  و درآخر انجيل اهل بيت  و زبور ال  محمد (صحيفه كامله  سجاديه)  در عداد كتب درسي  در ايند كه نقش خوبي  در احياي  معارف اصيل  اسلامي است .

البته فهم و تعليم و تعلم انها بدون  معرفت  به علوم ادبي و معارف   نقلي و عقلي  و عرفاني صورت پذير نيست . . .   و شك نيست كه نيل بدان معارف  نور الهي از بسيار  مباحث رائج  و دارج به مراتب  مفيد تر است بلكه  به قياس  در نمي آيد آن كجا و اين كجا. [1]

گردآورنده: محسن دريابيگي

......................................................

[1] رساله  نور علي نور ، انتشارات  تشيع ، سال 71 ش

----------------------------

منبع

درباره بنیاد صحیفه سجادیه

بنیاد صحیفه سجادیه در استان اصفهان در جهت توسعه فرهنگ قرآن و عترت براساس حدیث ثقلین در سال 1395 تاسیس گردید.

 امید است این کتاب ازرشمند صحیفه سجادیه که تنها کتابی است که از سوی اهل بیت (ع) به نگارش درآمده و به عنوان زبور آل محمد و خواهر قرآن معروف است، بعد از قرآن و نهج البلاغه به آن توجه ویژه شود و در جامعه اسلامیمان مورد توجه و بهر برداری قرار گیرد.

 telegram aparat

logo