• تــازه ها
  • متن دعا
  • فراز صحیفه
اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
4452
5545
61921162

"صحیفه سجادیه"منبع بسیار قوی برای سبک زندگی صحیح است

در دیداری که اعضای ستاد برگزاری کنگره هفتم امام سجاد(ع) با مسئولان اقشار مختلف بسیج سپاه امام سجاد(ع) داشتند، مدیر موسسه فرهنگی اندیشه‌های اسلامی سجادیه حجت الاسلام محمدعلی لبخندان، طی ایراد صحبتی صحیفه سجادیه را منبع بسیار قوی برای سبک زندگی صحیح نام برد و اظهار کرد: تولید ۱۰۰۰ مقاله علمی و چاپ و انتشار ۱۱ جلد کتاب با موضوع امام سجاد(ع) و آثار ارزشمند آن حضرت از قبیل «صحیفه سجادیه» و «رساله الحقوق» است.

حجت الاسلام محمدعلی لبخندان مدیر موسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه و حجت الاسلام احمد پهلوانی مدیر اجرایی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) و مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان در این نشست اهداف کنگره و نقاط قوت و ضعف آن و نتایج ملموس این رخداد طی شش سال گذشته در سطح استان، کشور و کشورهای پنج قاره را تشریح کردند.

مسئولان رده‌های مختلف بسیج از جمله بسیج مساجد، طلاب، دانشجویی، رسانه، جامعه زنان، پزشکی، مهندسی، دانش آموزی و همچنین مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری روستای نصیرایی شهرستان میناب و نماینده حوزه علمیه خواهران در این نشست ضمن اعلام آمادگی برای اجرای برنامه‌های زیرمجموعه هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، روش‌های دخیل کردن آحاد مردم در میزبانی شایسته از این جریان پویا و سیال را بیان کردند.

حجت الاسلام لبخندان، مدیر موسسه فرهنگی اندیشه‌های اسلامی سجادیه در این نشست به فلسفه شکل گیری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) پرداخت و با یادآوری این‌که حوزه فرهنگ یکی از دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری(حفظه الله) است، خاطرنشان کرد: معظم له با بیان واژه‌هایی نظیر «تهاجم»، «شبیح‌خون»، «ناتو» و ... توجه به حوزه مهم فرهنگ و هجوم دشمن در این بخش را مکرر گوشزد فرمودند.

وی به دیدارهای مستمر و منظم اعضای ستاد برگزاری کنگره با مراجع عظام تقلید و علما اشاره کرد و گفت: امروز همه مراجع تقلید در جریان امور مرتبط با کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با محوریت استان هرمزگان هستند و حرکتی که شش سال پیش از بندرعباس کلید خورد، امروز علاوه بر همه شهرها،

بخش‌ها و روستاهای استان و همچنین استان‌های مختلف، از مرزهای ایران اسلامی عبور کرده و انوار آن کشورهایی از پنج قاره جهان را درنوردیده است.

مدیر موسسه فرهنگی اندیشه‌های اسلامی سجادیه از صحیفه سجادیه به عنوان منبع بسیار قوی برای سبک زندگی صحیح نام برد و اظهار کرد: تولید ۱۰۰۰ مقاله علمی و چاپ و انتشار ۱۱ جلد کتاب با موضوع امام سجاد(ع) و آثار ارزشمند آن حضرت از قبیل «صحیفه سجادیه» و «رساله الحقوق» است

حجت الاسلام لبخندان افزود: همچنین راه اندازی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه در شهر مقدس قم، تشکیل شبکه کانون‌های فرهنگی هنری هم نام امام سجاد(ع)، تربیت حفاظ صحیفه سجادیه و ده‌ها کار فرهنگی شاخص ازجمله آثار ملموس این رخداد فرهنگی معنوی است.

درباره بنیاد صحیفه سجادیه

بنیاد صحیفه سجادیه در استان اصفهان در جهت توسعه فرهنگ قرآن و عترت براساس حدیث ثقلین در سال 1395 تاسیس گردید.

 امید است این کتاب ازرشمند صحیفه سجادیه که تنها کتابی است که از سوی اهل بیت (ع) به نگارش درآمده و به عنوان زبور آل محمد و خواهر قرآن معروف است، بعد از قرآن و نهج البلاغه به آن توجه ویژه شود و در جامعه اسلامیمان مورد توجه و بهر برداری قرار گیرد.

 telegram aparat

logo